Zelená lagúna Domaša
INTERIÉR **** HOTELA ZELENÁ LAGÚNA

Zelená Lagúna pri slovenskom mori

NÁVOD AKO ZAČAŤ S DIZAJNOVANÍM HOTELOV :)

"cesty Pána sú nevyspytateľné" ...zvykne sa hovoriť. To, ako sa dostať ku zaujímavej realizácii je predmetom mnohých učených dišpút, prepracovaných stratégií a komplikovaných podnikateľských schém. Mne sa to podarilo úplne nekomplikovane a prirodzene.  Najprv návrh fasády rodinného domu, neskôr interiér rovnakého domčeka no a keď už bolo bývanie vyriešené prišla pre investora výzva podnikať v hotelierstve. Hoci sme s klientom boli na rovnakej vlnovej dĺžke, cítil som že pre návrh dizajnu vzorovej izby hotela ZELENÁ LAGÚNA ma oslovil skôr  so zdvorilosti a "za zásluhy" na ich rodinnom dome. Preto aj moje prekvapenie, keď mi oznámili, že môj návrh dizajnu uspel v konkurencii skúsenejších dizajnérov bolo úplné a dokonalé. 

 

Domaša

 

ALENKA V RÍŠI DIVOV

Pri návrhu dizajnu hotela bolo pre mňa nové takmer všetko :) Ale každý raz začína...Tak som si povedal "...čo ťa nezabije - to ťa posilní..." a vrhol som sa s entuziazmom na vec. Po opadnutí prvotnej eufórie začala každodenná drina. Predovšetkým sa v krátkom čase prepnúť z materiálov a konceptov o ktorých sníva "štandardný" mladý dizajnér do reality hotelového biznisu, kde pojmy ako NÁVRATNOSŤ, OBSADENOSŤ, CENA,  ÚŽITKOVÁ HODNOTA determinujú takmer celý návrh interiéru. Našťastie stále zostáva 10% roboty, ktorá je skutočne kreatívna a dáva v konečnom dôsledku PRIDANÚ HODNOTU celému podnikateľskému zámeru. Ide o návrh dizajnu interiéru, hľadanie idey, cesty ako ju pretaviť do návrhu, kombinovanie materiálov, textúr a tvarov.

 

FIRST MOCKUP ROOM EVER

A prišla prvá hotelová vzorová izba. Wau...to očakávanie bolo obrovské. Odvtedy som to zažil ešte niekoľkokrát ale vždy je to spojené s ľahkou neistotou ako sa dovtedy virtuálne textúry a tvary premenia na niečo reálne, konkrétne, hmatateľné v priestore. Úspešné absolvovanie tejto skúšky správnosti otvára cestu k realizácii celej bytovacej časti. Aj vďaka serióznym partnerom ako IDONA - výroba nábytku, HORUS TRADE - tapety a textílie, RASTER - svietidlá, BRENO - koberce a šikovným ľuďom na stavbe to dopadlo nad očakávanie. Dostali sme posvätenie od investora a mohli sme začať s dizajnovaním verejných priestorov.

 

Vzorová hotelová izba

izba štandard

 

NETWORKING

Na svojej robote mám okrem iného rád, že sa neustále stretávam s novými zaujímavými ľuďmi. Keď začalo byť roboty priveľa bolo potrebné hľadať šikovných kolegov. A tak sa pretli naše cesty s Jurajom, neskôr Marekom a v poslednej fáze keď bolo potrebné dodať interiérom "ženský pohľad na vec" aj s Luciou. Vďaka vám kolegovia za pomoc a invenciu :) Veľmi dobre sa nám spolupracovalo s architektmi z 3linea, ktorý túto vydarenú stavbu vymysleli a nakreslili...aj so stavbou, kde velil Ing. Slavomír Ivanko - super chlap.

 

Ing. Slavomír Ivanko - stavbyvedúci

 

REŠTAURÁCIA, WELLNESS, VINÁREŇ A FOYER

Popri realizácií ubytovacej časti sme teda pilne pracovali na dizajne verejných priestorov. Podarilo sa nám v kooperácii so šikovnými grafikmi 001 nájsť abstrahovaný motív geomorfológie vodného dna Domaše, ktorý sa odzrkadlil v nádhernej textilnej tapete s mihotavým moiré efektom od ARTE. Celým interiérom sa nesie línia luxusne tmavého dreva kombinovaná s nadčasovými zemitými odtieňmi. Iba kde tu je tento súlad narušený farebným či tvarovým akcentom. S krásnymi úpravami stien nám pomohol p. Karkusz zo spoločnosti KARKI. Cieľom bolo vytvoriť príjemný harmonický hotelový interiér, ktorý reaguje na prírodný rámec do ktorého je zasadený.

 

foyer hotela

 

SLOVENSKÉ MORE NIE JE V CHORVÁTSKU

Okolie hotela je naozaj úchvatné a ja mám radosť, že som mohol nejaký čas pravidelne chodiť na Domašu lebo často krát - najmä v lete to bolo tak trošku aj ako dovolenka pri mori. Člnky, jachtičky a borovice na pobreží vodnej nádrže. Super. Rád sa sem vždy vraciam.

 

18.10.2018

Michal Kysela

 

Fress bar